De Dietrich
De Dietrich


Historia Marki

POCZĄTKI MARKI DE DIETRICH


Saga rodu De Dietrich rozpoczęła się w Jaegerthal, dolinie położonej na północ od Strasbourga, kiedy w 1684 roku zamożny bankier Johann Dietrich zainwestował w przemysł wyrobów ze stali. Johann był osobą o silnych przekonaniach, która nigdy nie obawiała się podejmowania nowych wyzwań. Dlatego bez wahania kupił zrujnowany warsztat rusznikarski, wyremontował go i rozpoczął produkcję żelaza oraz stali przeznaczonej do produkcji narzędzi i broni, a w późniejszym czasie części do armat. Początki jego działalności zbiegły się z ówczesnym zapotrzebowaniem Francji na działa, kule armatnie i broń. W porozumieniu z królem Ludwikiem XIV, Johann rozpoczął produkcję na potrzeby obronności kraju. Od tego momentu przedsiębiorstwo rodziny Dietrich zyskało pozycję jednej z najpotężniejszych fi rm w branży metalurgicznej. W roku 1761, syn Johanna, Jean Dietrich, otrzymał od Króla Ludwika XV tytuł szlachecki, stając się Jeanem de Dietrich. Odsunięty od bankowości szlachcic, postanowił aktywnie uczestniczyć w biznesie rodzinnym i w znacznym stopniu go rozbudował, kupując odlewnię i wznosząc kilka fabryk. Rodzina De Dietrich dość szybko została okrzyknięta "mistrzami w kuciu żelaza". Wraz z rozwojem potęgi marki zaczęły się jednak problemy. Ponieważ produkty De Dietrich już wtedy były bardzo dobrej jakości i cieszyły się uznaniem w całej Europie coraz częściej dochodziło do ich podrabiania. Aby więc zabezpieczyć dobra fi rmy oraz uchronić od fałszowania marki, król Ludwik XVI przyznał fi rmie De Dietrich logotyp "Róg myśliwski". Od tego momentu wszystkie wyroby posiadają logo - róg myśliwski.


DE DIETRICH I POWSTANIE MARSYLIANKI


W przeddzień Rewolucji Francuskiej Jean De Dietrich III był już właścicielem największej, a zarazem jedynej liczącej się fabryki przemysłowej we Francji. Zatrudniał 1500 pracowników i to sprawiło, że stał się największym przemysłowcem w Alzacji, okrzykniętym nawet "Królem Stali". Rodzina stała się bardzo wpływowa, a syn Jeana Philippe Frédéric otrzymał członkostwo akademii wiedzy - został mianowany przez Ludwika XVI odpowiedzialnym za rozwój przemysłowy Francji.To właśnie wokół Philippe Frédéric'a zebrali się najwięksi rewolucjoniści i generałowie tego okresu. Baron De Dietrich, burmistrz Strasbourga, zamówił więc u Claude'a Rouget de Lisle marsz wojskowy dla żołnierzy armii reńskiej.Po raz pierwszy pieśń została odśpiewana na ślubie córki Barona De Dietrich. Marsylianka, bo o tę pieśń właśnie chodzi, stała się później hymnem narodowym Francji.
Philippe Frédéric De Dietrich stanął jednak po "złej stronie rewolucji". Przeciwstawił się rządowi więc ludzie Robespierra aresztowali go i 29 grudnia 1793 stracili na gilotynie.


AMELIA DE DIETRICH - KOBIETA U STERU


Wraz ze śmiercią Barona wstrzymane zostały prace w jego odlewni. Fabryka została zamknięta, a nadzór nad nią przejęło państwo. Kryzys trwał aż do 1806 roku, w którym majątek rodzinny odziedziczyła młoda, 28-letnia wdowa, Amélie de Dietrich. Przywróciła fi rmę do dawnej świetności, obudziła w niej na nowo rodzinnego ducha i osiągnęła ponownie niezależność fi nansową. W swoje ręce wzięła zarządzanie wszystkimi aspektami produkcyjnymi , począwszy od konstrukcji aż po wdrożenia. Doprowadziła fi rmę De Dietrich do rozwoju w nowych i prężnie rozwijających się sektorach przemysłowych. W roku 1830 francuski przemysł metalurgiczny odnotował recesję. Amélie pokonała przeszkody oraz intuicyjnie skierowała fi rmę na działaność związaną z rozkwitem linii kolejowych. Aby dać sobie wszelkie możliwe szanse na odniesienie sukcesu, poszukała pomocy u najlepszych inżynierów. Po wojnie 1870 roku, Amélie po raz kolejny wykazała talent wizjonerski. Jako pierwsza uznała rolę wzornictwa w produkcji przemysłowej. Uruchomiła nowe linie, takie jak ozdobne elementy ze stali oraz elementy emaliowane, które wyznaczyły charakterystyczny ton dla wzornictwa De Dietrich. Wychodząc naprzeciw trendom, które mogłyby poprawić jakość życia społeczeństwa francuskiego, De Dietrich zaangażował się w produkcję napędzanych paliwem diesel wagonów pociągowych, napędzanych parą samochodów oraz pierwszych kuchenek elektrycznych.


DE DIETRICH PRZYGODA Z MOTORYZACJĄ


Prawdziwy zwrot w karierze marki nastąpił w 1897 roku. Baron Eugène De Dietrich kupił patent i wyprodukował samochód. Wygrał nim pierwszy poważny międzynarodowy wyścig odbywający się na trasie Paryż - Amsterdam, a następnie przebył drogę ponad 3 000 km z Paryża do Sankt Petersburga. Branża samochodowa na tyle go wciągnęła, że w 1902 roku powstał pierwszy luksusowy samochód - Bugatti. Został zaprojektowany pod marką De Dietrich. Jednakże w roku 1907 Baron Eugène postanowił porzucić motoryzację i całkowicie poświęcić się branży AGD.


GRILL DLA DE GAULLE'A


W latach 50-tych miał miejsce kolejny ważny moment w historii fi rmy De Dietrich. Specjalnie dla generała Charles'a De Gaulle dział projektowy De Dietrich stworzył obracające się urządzenie prażące ziarenka kawy. Tak doszło do narodzin pierwszego na świecie grilla obrotowego, którego kariera rozwija się do dnia dzisiejszego. De Dietrich przyczynił się do rozwoju technologii tworząc i wypuszczając na rynek pierwsze na świecie urządzenia indukcyjne oraz popularyzując autorską funkcję czyszczenia pyrolitycznego. Blisko 40 lat po zaprezentowaniu pierwszej kuchni do zabudowy, De Dietrich odkrył ją na nowo w roku 2007. Stworzył nową kolekcję, która wpisała się w wartości życia: wolności, spokoju, zadowolenia, śmiałości, rozwoju osobistego. W dniu dzisiejszym dewiza Barona Jean de Dietrich: "nie dla siebie samego, lecz dla innych" nadal ilustruje ponadczasowe założenia, aby nie tylko proponować przedmioty piękne, posiadające wewnętrzny blask perfekcji, lecz również być twórcą, inicjatorem nowej sztuki życia. I ta właśnie idea charakteryzuje działalność De Dietrich od powstania, aż do dnia dzisiejszego.


DE DIETRICH DZISIAJ


WZORNICTWO


Jesteśmy prekursorami nowoczesnego wzornictwa, więc cały czas udoskonalamy nasze produkty:


1985 - pierwsza witroceramiczna kolekcja ze sterowaniem sensorowym
1993 - nowoczesna Linia Obsidiane
1995 - designerskie płyty gazowe Lotus
2000 - gama atrakcyjnych wzorniczo piekarników ze sterowaniem sensorowym
2003 - unikalna kolekcja płyt z powierzchnią ze szkła ceramicznego, wyposażonych w wyjątkowe, zintegrowane obramowanie


Nagroda "Janus" w kategorii przemysł za:


- Piekarnik MATRICS
- Płytę indukcyjną INFINITY
- Automatyczny wyciąg kuchenny


2007 - nagroda za innowację dla nowej zmywarki Quattro
2007 - nagroda za "wolną strefę do gotowania" dla płyty indukcyjnej Continuum


TECHNOLOGIA


Wyprzedzamy czas wykorzystując w naszych produktach odkryte przez nas technologie:


1977 - pierwsze projekty piekarników elektrycznych
1982 - pierwszy na rynku piekarnik pirolityczny
1984 - pierwsza na rynku płyta indukcyjna
1997 - rozwój piekarników z "zimnymi drzwiami"
1997 - pierwsze urządzenie do gotowania wykorzystujące parę wodną
1999 - największe na rynku pole indukcji (28 cm)
2000 - opatentowanie technologii Eolyse i Pirocontrol
2001 - zmywarka do naczyń z technologią ICS i wyświetlaczem
2001 - pole grzejne indukcyjne Boost, o największej na rynku mocy (3600 W)
2003 - pierwsza na rynku płyta gazowa DIVA ze sterowaniem sensorowym
2003 - pierwsza na rynku płyta indukcyjna z funkcją programowania - Start Control
2004 - funkcja gotowanie w Niskiej Temperaturze
2004 - pierwsza na rynku ceramiczna płyta indukcyjna sterowana pilotem
2007 - nowa zmywarka Quattro ze zróżnicowanymi trybami zmywania
2007 - innowacyjna płyta indukcyjna Continuum z wolną strefą gotowania


De Dietrich wyprzedza czas wykorzyskując w swoich produktach odkryte przez siebie technologie


20090729023828

20090729013856